Ana Sayfa  /  DÜNYA YAŞAM  /  Robot köpekler ABD ordusunun tatbikatına katıldı
  • Facebook da Paylaş
Robot köpekler ABD ordusunun tatbikatına katıldı
  • 10-09-2020
  • 0 yorum
  • 32391 okunma
ABD ordusu Gelişmiş Muharebe Yönetim Sistemi projesi kapsamında karada üslerin güvenliği için geliştirilen robot köpekler test edildi. Vision 60 tipi robotlar askeri üslerin çevresinde keşif, tespit ve haritalama gibi görevler yapacaklar.
 
ABD Hava Kuvvetleri, birçok dijital teknolojiyi kapsayan Gelişmiş Muharebe Yönetim Sistemi'ni denerken karada üslerin güvenliğinde görev alması planlanan "robot köpekleri" de test etti. "Vision
60" tipi robotlar, askeri üslerin çevrelerinde keşif, tespit ve haritalama gibi birçok görev icra etmek üzere Gelişmiş Muharebe Yönetim Sistemi'nin parçası olarak geliştiriliyor.
 
Hava Kuvvetleri, farklı bölgelerde bulunan Amerikan kuvvetleri arasında gerçek zamanlı veri toplama ve paylaşma ağı sağlayacak Gelişmiş Muharebe Yönetim Sistemi'ne yönelik test yaptı.
 
 
Rus seyir füzelerinin taklitlerini tespit etme ve havada vurma denemelerinin yapıldığı testte 5G, 4G, bulut bilgi işlem sistemleri, yapay zeka gibi birçok yeni teknoloji kullanılarak gerçek zamanlı veri dolaşımı denendi.
 
 
60 TAKIMIN KATILDIĞI TEST, 70 FARKLI BÖLGEDE İCRA EDİLDİ
 
Testin Nevada'nın Nellis Hava Üssü'ndeki ayağında ise "robot köpekler" olarak bilinen ve Ghost Robotics tarafından geliştirilen dört ayaklı robotlar da test edildi.
 
Şirketin "Vision 60" tipi robotlar, askeri üslerin çevrelerinde keşif, tespit ve haritalama gibi birçok görev icra etmek üzere Gelişmiş Muharebe Yönetim Sistemi'nin parçası olarak geliştiriliyor.
Köpeğin ergonomik yapısına yakın bir tasarıma sahip robotun, dijital veri aktarım kabiliyetinin yanı sıra esnekliği ve hızı bakımından da daha önce kullanılan insansız kara araçlarına göre daha gelişmiş olduğu belirtiliyor.
 
Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV