Ana Sayfa  /  BİZİM ÜLKE  /  Alanya Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe, sebze ve meyve fiyatlarında ciddi fiyat düşüşü yaşandığını söyledi
  • Facebook da Paylaş
Alanya Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe, sebze ve meyve fiyatlarında ciddi fiyat düşüşü yaşandığını söyledi
  • 03-05-2021
  • 0 yorum
  • 30133 okunma
Alanya Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe, İl dışından gelen tüccarların halde ürünlerimize talip olmaması nedeniyle ürünlerimizde fiyat düşerken, haldeki komisyoncularımız tarafından da üreticilerimize ürün getirmeyin diye uyarılar alacağımızdan eminiz. Göktepe, pazaryerlerinin 17 günlük tam kapanmada haftada bir gün açılmasını istedi.
 
Alanya Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe, sebze ve meyve fiyatlarında ciddi fiyat düşüşü yaşandığını söyledi. Göktepe, pazaryerlerinin haftada bir gün açılmasını isteyen Göktepe, bunun yapılmaması durumunda üreticilerin ürünlerini tarladan sökeceğini ifade etti.
 
Tahir Göktepe, "Tam kapanma hususunda alınan tedbirler arasında pazar yerlerinin 3 hafta kapalı olması üreticilerimizi, havanın tam olarak ısınması nedeniyle hem sebzelerde hem de mevsimlik meyvelerin yoğun olduğu bugünlerde il dışından gelen tüccarların halde ürünlerimize talip olmaması nedeniyle ürünlerimiz bugünlerde ciddi fiyat düşüşü yaşanıyor. İlerleyen zamanlarda ise haldeki komisyoncularımız tarafından da üreticilerimize ürün getirmeyin diye uyarılar alacağımızdan eminiz. Sayın valimiz Antalya için, değerli devlet büyüklerimiz ise ülke genelini kapsayacak şekilde alacakları bir kararla pazar yerlerimizi haftanın bir gününde halkımıza açmaları yerinde olacak. Bu şekilde yapılacak olan bir uygulama ile hem dar gelirli vatandaşlarımız sebze ve meyveye daha ucuza ulaşmış olacaklar hem de kapalı alanda çok daha riskli olan Covid-19'un bulaşma riskinden kurtulacaklardır. Zaman çok uzun olduğu için bu tür bir uygulama yapılmaz ise üreticilerimiz ürünlerini satamayınca sökmek durumunda kalacak. Önümüzdeki günlerde turizm sezonu için sebze başta olmak üzere gıda temininde zorluk yaşayacağız. Antalya İl Koordinasyon Kurulu olarak öncesinde yapmış olduğumuz talep doğrultusunda ülke genelinde pazar yerlerinin kurallara uyarak açılması hem üreticilerimiz ekonomisine hem de ülkemiz ekonomisine katkı sağlayacaktır. Üreticilerimiz adına devlet büyüklerimizden ricamızdır" diye konuştu.
Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV